معرفی خیرین کالا کلام kalakalam.ir درگاه پرداخت کالا کلام

بنیاد خیریه ترامپ به دلیل فعالیت‌ غیرقانونی منحل می‌شود

image.png

دادستان کل نیویورک از تعطیلی بنیاد خیریه ترامپ به خاطر فعالیت‌های غیرقانونی خبر داد.

به گزارش ایسنا، باربارا آندروود، دادستان کل نیویورک دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا را متهم کرده که از «بنیاد ترامپ» برای مقاصد شخصی از جمله کارزار انتخاباتی استفاده کرده است.

به گفته دادستان کل نیویورک، در بنیاد ترامپ «الگوی تکان‌دهنده‌ای» از فعالیت‌های غیرقانونی وجود داشته است.

این مقام قضایی اعلام کرد که اموال بنیاد ترامپ تحت نظارت دفتر او صرف امور خیریه خواهد شد.

دادستان کل نیویورک می‌گوید، رییس جمهوری آمریکا موافقت کرده است که بنیاد خیریه او که به اتهام تأثیر گذاشتن در نتیجه انتخابات سال ۲۰۱۶ تحت پیگرد قانونی قرار دارد، منحل شود.

دادستان کل ایالت نیویورک گفت که بر روند اهدای سرمایه این بنیاد نظارت خواهد کرد؛ هرچند روند تحقیقات درباره این اتهام که دونالد ترامپ و فرزندانش از بنیاد خیریه خود برای امور خصوصی و انتخاباتی استفاده کرده‌اند، ادامه خواهد یافت.

دادستان کل نیویورک در ماه ژوئن امسال بنیاد ترامپ را به اقدامات “به طور مستمر غیرقانونی” متهم کرد و خواهان انحلال آن شد. او خواهان دریافت جریمه یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری است. دادستانی نیویورک همچنین خواهان محرومیت ۱۰ ساله رییس‌جمهوری آمریکا از مدیریت بنیادهای خیریه در ایالت نیویورک شده و می‌خواهد محرومیت مشابهی با زمان یک سال علیه فرزندانش اعمال بشود.

باربارا آندروود بار دیگر بنیاد خیریه ترامپ را به “هماهنگی غیرقانونی با ستاد انتخاباتی ترامپ و معاملات شخصی عامدانه مکرر” متهم کرد. او انحلال این بنیاد در آینده نزدیک را یک پیروزی بزرگ برای حاکمیت قانون خواند.

رییس‌جمهوری آمریکا پس از به راه افتادن این پرونده در ماه ژوئن با واکنش تندی به این شکایت گفته بود که “دموکرات‌های فاسد نیویورک” برای شکایت از او هرکاری می‌کنند.  ترامپ وعده داد که در این پرونده امتیازی ندهد.

دادستان نیویورک می‌گوید که این شکایت حاصل دو سال تحقیق است که سال گذشته تحت نظارت اریک اشنایدرمن، دادستان کل سابق نیویورک آغاز شده بود. اشنایدرمن ماه گذشته پس از آن که چند شریک سابقش او را به آزار جسمی متهم کردند، استعفا داد.

با اعلام دادگاه ایالتی نیویورک که دونالد ترامپ را متهم به سوءاستفاده از بنیاد خیریه خود در جریان انتخابات دو سال قبل آمریکا کرده است، این بنیاد موافقت کرد که تحت نظارت دادگاه خود را منحل سازد.

کیفرخواستی که دادستان نیویورک علیه بنیاد دونالد جی ترامپ صادر کرده، همچنین در پی اعمال جریمه ۲.۸ میلیون دلاری این بنیاد است و نیز سه فرزند بزرگ ترامپ را از ایفای نقش رهبری در بنیادهای خیریه ایالت نیویورک منع می‌کند.

این توافق که باید به تایید قاضی ایالت نیویورک برسد، به باربارا اندروود، دادستان کل ایالت نیویورک، این اختیار را می‌دهد که بررسی کند چگونه باقی‌مانده دارایی‌های این بنیاد صرف امور خیریه شود.

دادستان کل نیویورک این بنیاد را «دسته چکی» نامیده که «بیشتر در خدمت منافع اقتصادی و سیاسی ترامپ» بوده است.

آنل فاترفاس، یکی از وکلای دونالد ترامپ، در واکنش به این اظهارات گفت، در حقیقت این دادخواست باعث شد که برنامه بنیاد برای انحلال خود پس از انتخابات ریاست‌جمهوری دو سال قبل به تأخیر افتد.

وی سپس اضافه کرد که این بنیاد طی دهه گذشته حدود ۱۹ میلیون دلار میان ۷۰۰ سازمان خیریه توزیع کرده که ۸.۲۵ میلیون دلار از این پول ثروت شخصی ترامپ بوده است.
برای دیدن منبع خبر روی تصویر کلیک کنید

معرفی خیرین کالا کلام kalakalam.ir درگاه پرداخت کالا کلام

جستجو