معرفی خیرین کالا کلام kalakalam.ir درگاه پرداخت کالا کلام

مکانیک یزدی ۲ قطعه زمین‌ را وقف ترویج قرآن در فضای مجازی کرد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد خبر داد:

مکانیک یزدی ۲ قطعه زمین‌ را وقف ترویج قرآن در فضای مجازی کرد

مکانیک یزدی ۲ قطعه زمین‌ را وقف ترویج قرآن در فضای مجازی کرد

یزد ـ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد از انجام یک وقف برای ترویج قرآن در فضای مجازی خبر داد و گفت: یک مکانیک یزدی دو قطعه زمین خود را برای ترویج قرآن در فضای مجازی وقف کرد.

حجت‌الاسلام حسین زارع زاده مهریزی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به نیازسنجی‌های انجام شده در حوزه وقف اظهار داشت: در حال حاضر به وقف در حوزه ترویج قرآن و حوزه‌های علمیه بیش از سایر موارد نیاز است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد بیان کرد: در زمینه وقف در حوزه قرآن ضعیف عمل شده و به جز چند مورد جلسات قرآن و تهیه و توزیع قرآن، وقف دیگری در حوزه قرآنی نداشته ایم.

وی عنوان کرد: در زمینه وقف برای حوزه های علمیه با نیات مختلف نیز ضعیف عمل شده و کارهای انجام شده در حوزه متناسب با گسترش فضاهای علمی غیرحوزوی نیست.

زارع زاده مهریزی یادآور شد: در مورد مخارج حوزه ها، مباحث مرتبط با فضای مجازی و مسائل روز وقف صورت نگرفته و نیاز است در این زمینه برنامه های تبلیغی اجرا شود تا افرادی که می خواهند عمل پسندیده وقف را انجام دهند، در صورت صلاحدید متناسب با نیاز روز وقف کنند.

وی در مورد یکی از وقف‌های جالب در استان یزد بیان کرد: یک مکانیک در رحمت آباد، دو قطعه زمین برای ترویج قرآن در فضای مجازی وقف کرده است.

زارع‌زاده مهریزی همچنین خاطرنشان کرد: در زمینه اشتغال و مسکن جوانان همچنین درمان بیماران خاص و بی بضاعت نیز موقوفه ای در استان یزد نداریم که امیدواریم واقفان به این موارد نیز توجه داشته باشند. کد خبر ۳۸۰۱۴۷۰

جستجو